Jak se připravit na pohovor

Připravovat se na pracovní pohovor může být pro mnoho lidí stresující záležitostí. Nicméně, když se na pohovor dobře připravíte, můžete si být jistí, že jste udělali všechno, co je v našich silách, abyste se předvedli v co nejlepším světle. V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak se připravit na pracovní pohovor.

 1. Prozkoumejte společnost
  Důležité je se seznámit se společností, u které se hlásíte o práci. Přečtěte si o ní, o její historii, hodnotách, produktech a službách, odbornostech a zákaznících. Pokud víte, co dělá společnost a jaké jsou její cíle, budete lépe připraveni na otázky, které vám položí.
 1. Přemýšlejte o otázkách, které vám mohou být položeny
  Zkuste si předem připravit na několik otázek, které vám mohou být položeny. Pokud si nad nimi přemýšlíte předem, můžete mít ucelenou odpověď na připravené otázky. Například:
 • Proč bychom měli vybrat právě vás?
 • Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?
 • Jaký byl váš největší profesní úspěch?
 • Co byste chtěli dělat v této společnosti?
 1. Připravte si své odpovědi
  Jakmile máte seznam otázek, které by vám mohly být položeny, můžete se začít připravovat na odpovědi. Nejlepší je si je vyzkoušet před zrcadlem nebo s někým dalším, abyste získali zpětnou vazbu. Je důležité, aby vaše odpovědi byly přesné a konkrétní, aby ukázaly váš profesní přínos.
 1. Vhodně si zvolte oblečení
  Je důležité, aby vaše oblečení odpovídalo pracovnímu prostředí. Pokud nevíte, co si obléknout, můžete se zeptat personálu společnosti, jaké jsou zvyky v této oblasti. V obecnosti platí, že oblečení by mělo být čisté, udržované a profesionální.
 1. Připravte si materiály
  Může se stát, že budete vyzváni, abyste přineslisvůj životopis, doporučení nebo jiné materiály na pohovor. Proto je důležité, abyste měli tyto dokumenty připravené v dostatečném množství. Ujistěte se také, že jsou tyto dokumenty aktuální a přesné.
 1. Přijďte na pohovor včas
  Je důležité, abyste na pohovor přišli včas. V ideálním případě byste měli dorazit alespoň 10 až 15 minut před začátkem pohovoru. Pokud se stanete opoždění, kontaktujte společnost a omluvte se za zpoždění.
 1. Chovejte se profesionálně
  Během pohovoru je důležité, abyste se chovali profesionálně a zdvořile. Buďte pozorní a respektujte základní etiketu. Pokud nevíte, jak se zachovat, zeptejte se na toho, kdo s vámi pohovor vede.
 1. Buďte sami sebou
  Je důležité, abyste zůstali sami sebou a ukázali své skutečné já. Pokud se budete snažit hrát roli, pravděpodobně to bude zřejmé a může to mít negativní dopad na výsledek pohovoru. Budete mít lepší šanci uspět, pokud budete sami sebou a budete otevření a upřímní.

Výše uvedené tipy vám pomohou se lépe připravit na pracovní pohovor. Pokud budete mít dobře promyšlenou odpověď na otázky, budete se chovat profesionálně a budete ukazovat své nejlepší stránky, můžete získat pozici, o kterou se ucházíte. Pamatujte si, že pohovor není jen o tom, abyste získali práci, ale také o tom, abyste získali informace o společnosti a zjistili, zda je to správné místo pro vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru